lila makaleler

Gizlilik ve Güvenlik

Bu belgenin amacı, Lila Yazılım Eğitim ve Danışmanlık Ltd. Şti. ile paylaşılan bilgi ve verilerin kullanımına ilişkin koşul ve şartları tespit etmektir. Gizlilik Politikası, Kullanıcı ile yapılan Kullanıcı Sözleşmesi’nin eki ve ayrılmaz bir parçası niteliğindedir.

Şirket, Kullanıcılar tarafından üyelik formları ile veya sair surette kendisine iletilen bilgileri, Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması Politikasında belirtilen haller haricinde üçüncü şahıslarla paylaşmamakta ve Gizlilik ve Verilerin Korunması Politikasında belirtilen amaçlar dışındaki hiçbir ticari amaçla kullanmamakta ve üçüncü kişilere aktarmamaktadır. Kullanıcının Şirket’e onay vermesi halinde ödeme işlemleri, fatura kesimi ve işlenmesi, banka entegrasyonu, Kullanıcının erişimine izin verdiği üçüncü kişi uygulamaları ve doğrudan pazarlama gibi amaçlarla Kullanıcının verdiği onay çerçevesinde Kullanıcı tarafından sağlanan içerikler işlenebilir, saklanabilir ve Şirket ile ortakları tarafından Kullanıcının talep ettiği hizmetleri sağlamak üzere üçüncü kişilere devredilebilir.

Şirket, Kullanıcının uygulamalar üzerinde gerçekleştirdiği kullanım ve işlem bilgilerini anonim hale getirerek; istatistiki değerlendirmelerde, performans değerlendirmelerinde, Şirket ve iş ortaklarının pazarlama kampanyalarında ve bağış kampanyalarında, yıllık rapor ve benzeri raporlarda kullanmak üzere bu amaçların gerçekleştirilmesi için gereken sürede saklayabilir, işleyebilir ve iş ortaklarına iletebilir.

Şirket, işbu Gizlilik Politikası ve Kişisel Verilere İlişkin Aydınlatma Metni kapsamında Kullanıcının ikamet ettiği ülke dışında dünyanın herhangi bir yerinde bulunan sunucularına (sunucular kendisine, bağlı şirketlerine veya alt yüklenicilerine ait olabilir) aktarma hakkına sahiptir. Google Analytics ve Facebook ile Şirket’e sağlanan demografik bilgiler Şirket tarafından, Web Site ve varsa Mobil Uygulama üzerinden verilen reklamları, Kullanıcıların ilgi alanlarına göre özelleştirmek için kullanılmaktadır. İşbu bilgiler, hedef kitle çalışmalarında kullanılırken diğer Kullanıcılara ait bilgilerle birlikte olmak üzere reklam yayıncıları ile Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması Politikası hükümleri kapsamında paylaşılabilir. Bu bilgiler herhangi bir şekilde kişisel veri içermeyip grup olarak Kullanıcı eğilimleri ile ilgili çalışmalar yapmak ve hedef kitleyi tespit etmek amacıyla kullanılmaktadır. Kullanıcılar, anonim bilgilerin reklam yayıncıları ile reklam ve tanıtım amacıyla paylaşılmasına onay vermektedir.

Kullanıcılara ait kişisel veriler ve gizli bilgiler; ancak resmi makamlarca talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince açıklama yapılmak zorunda olunduğu durumlarda resmi makamlara açıklanacaktır.

Ödeme sayfasında talep edilen Kullanıcı kredi kartı bilgileri, kullanıcılar’ın güvenliğini en üst seviyede tutmak amacıyla hiçbir şekilde Web Sitesi veya hizmet veren üçüncü şirketlerin sunucularında tutulmamaktadır. Bu şekilde ödemeye yönelik tüm işlemlerin Web Site üzerinden ilgili banka ile Kullanıcı’nın kullanmakta olduğu cihaz arasında gerçekleşmesi sağlanmaktadır.

Kullanıcı, Şirket ile paylaşmış olduğu bilgilerin şahsına ait olduğunu kabul ve beyan etmektedir.

E-bülten ve elektronik ileti üyeliği çerçevesinde gönderilen e-postaların alt kısmında bulunan linke tıklayarak e-posta gönderim listesinden her zaman çıkış yapılabilmektedir.

Şirketimiz tüm politikalarında, müşteri ve Kullanıcılarına sunacağı ürün, hizmet, fırsat ve kampanyalarda gerekli görebileceği her türlü değişikliği yapma hakkını saklı tutar; bu değişiklikler Şirketimizce Web Site’den veya diğer uygun yöntemler ile duyurulduğu andan itibaren geçerli olur.

Kullanıcılar ve/veya üyelerimiz tarafından Şirket’e sağlanan veya Şirket tarafından edinilen bilgilerin ve Web Site üzerinden gerçekleşen tüm işlemlerin güvenliği için bilgi ve işlemin mahiyetine göre Şirketimiz veya ilgili kuruluşça sistemlerde ve internet altyapısında, teknolojik imkânlar ve maliyet unsurları dâhilinde, uygun teknik ve idari tedbirler alınmıştır.

Tüm kredi kartı işlemleri ve onayları Şirketimizden bağımsız olarak ilgili banka veya kart kuruluşlarınca aranızda gerçekleştirilmekte olup kredi kartı şifresi gibi tüm gizli bilgiler Şirketimiz veya diğer kullanıcılar tarafından görülmemekte ve kaydedilememektedir.

Gizlilik Politikası içerisinde belirtilen hükümler Şirket tarafından güncellenerek Web Sitesi ya da Uygulamalar içerisinde yayınlanarak geçerlilik kazanır ve Kullanıcılar için bağlayıcı hale gelir

© Copyright Lila Yazılım 2005 - 2017

Lila Yazılım Eğitim ve Danışmanlık Ltd. Şti.

Adres: İkitelli Org. San. Mah. Demirciler San. Sitesi. Y.T.Ü. Teknopark Sok. Dış Kapı No:1 Ofis No: 1B17 Başakşehir/İstanbul Posta Kodu: 34490

Tel:0 212 356 32 16 (PBX 5 Hat)
0 850 480 53 61 (PBX 5 Hat)
E-mail: info@lilayazilim.com