DESTEK15 Aralık 2017 Cuma Facebook'ta Beğen Twitter'dan Takip Et

Videolar

Ürün Tanımlama


Stok tanımlamalarıda cari tanımlamayla menü işlemi olarak aynı şekilde yürümekte stok kartı açmak için ana menüden stok işlemlerini açıp tanımlardan ürün tanımlarını açtığınızda karşınıza stok tanımlama ekranı gelecektir.

 

Ürünlerinizi tanımlarken grup kullanmak isterseniz yani ürünlerinizi belli gruplara ayırıp onların içerisine tanımlamak isterseniz önce grup tanımlamalarını yapmanız gerekir.

 

bunun için stok işlemleri tanımlarından bu kez ürün grupları seçeneğini açıyoruz burada ürün gruplarını gördüğünüz şekilde tanımlayabilir alt grup tanımıda yapabilirsiniz. Programda ürün grubu kullanmak istemezseniz sistem menüsünde genel parametrelerden grup kullanma seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır. bu seçeneği aktif ederseniz program sizden ürün tnaımında grup belirtmenizi istemeyecektir.

 

Grup kullandığımızı varsayarak devam edelim

gruplar tanımlandıktan sonra ürün tanımı ekranına girdiğimizde program bize yeni ürünün hangi gruba tanımlandığını soracaktır. Grubu seçip ürünle alakalı bilgileri girebilirsiniz.

 

Genel bilgiler alanında ürünle alakalı genel bilgileri görüyorsunuz ürün adı, ürün kodu barkod varsa okutuyoruz kdv ve diğer kesinti oranları .

 

Ürün tanımında iki önemli detay var bunlar örneğin hizmet ürünü açacaksak yani fatura üzerinde sadece ismi görünür ve depoda herhangi bir giriş çıkışı olmayan satışlar için örneğin teknik servis hizmeti , bu hizmeti verdiğimizde faturada göstermemiz gerekecek ancak depoda miktarı olmayana bir ürün. İşte böyle ürünlerde detay bilgilerden stok takibi yok seçeneğini işaretliyoruz ve bu seçenekle birlikte program ürünün depo durumu oluşmadan satış yapmanızı sağlıyor.

 

Diğer detayda bazı ürünlerimizi eksi bakiyeye düşürme izni yani ürünümüzün alışı yapılmadan yani depoda yokkende satışına izin vermesi. Bu izin için eksi bakiye var seçeneğini işaretlemeniz gerek. Bu şekilde satışlarda ürün depo durumunda eksiye düşebilir.

 

Muadil yani benzer ürün tanımı ekranında tanımladığımız ürüne eş değer ürünümüz varsa bunları belirtiyoruz . buda bize fatura düzenlediğimiz ekranda bu üründen yoksa muadil ürünü görüp teklif sunma imkanını sağlıyor.

 

Ürünün bütün bilgileri girildikten sonra alış satış fiyat listelerine fiyatlarını girmek için fiyatlar alanından ürünün fiyat listemizdeki fiyatını belirtebiliyoruz buda direk olarak fiyat listelerine ürünün fiyat tanımını yapmakta.


Category: Education


Tags:

Web tabanlı muhasebe , programı muhasebe , yazılımı ön muhasebe programı , Web tabanlı muhasebe yazılımı , mobıl uygulamalar , ticari yazılımlar , web tabanlı yazılım , mobile yazılım , web muhasebe programı , muhasebe program , Stok takibi , Stok Programı , Depo Programı , Ürün kartı açma , Stok tanımlama , Stok kartı

Videolar

  Bize Ulaşın | Kullanım Koşulları   © Copyright 2005 - 2012
 Facebook'ta Beğen Twitter'dan Takip Et