DESTEK15 Aralık 2017 Cuma Facebook'ta Beğen Twitter'dan Takip Et

Videolar

Stok Sayım Stok Miktar Devri


Programı kullanmaya başladığınızda deponuzdaki mevcutlarınızın programda doğru sayıyı vermesi için stok sayımı yapmanız ve sayım miktarlarını programa girmeniz gerekir.

Bu işlem içinde stok işlemleri menüsündeki stok sayım modülünü kullanmanız gerekir

Eğer programda birden fazla şube çalışacaksanız stok sayım modülünü kullanmadan önce destek personellerimizden yardım almanızı tavsiye ediyorum. Ancak tek firam çalışıyorsanız anlatacağım şekilde rahatca sayım yapabilirsiniz.

Stok sayım işlemi iki aşamalı olarak yapılır ilk olarak stok sayım menüsüne girip buradaki seçeneklerden hangi tarihin sayımı olduğunu ve hangi depo için sayım gireceğimizi seçin.

Depoyu ve tarihi seçtikten sonra sağdaki menüden listele seçenğiyle ürün tnaımlarımızı listeleyelim.

Burada ürün tanımlarımız ve karşısında depoda kaç adet bulunduğunu yazacağımız alan bulunuyor bu alan depo sayım miktarımızı yazıyoruz. Eğer miktar yoksa boş bırakıyoruz boş bıraktığımızda depo durumu sıfırlanacak anlamını taşıyor.

Tüm ürünlerimizin miktarlarını girdikten sonra kayıt diyoruz ve ekranı kapatıyoruz.

Stok sayımın 2 aşamalı olduğunu söylemiştim ikinci aşamada depo durumunu biraz önce yazdığımız miktarlarla güncelleyeceğiz bnun için aynı menüden stok sayım fiyat a tıklıyoruz ve tarihi seçip listele diyoruz. Listelenen ürün ve miktarlar biraz önceki sayım kaydımız dan geliyor burada sağ seçeneklerden tümünü güncelle dersek tüm ürünlerin stok miktarları güncellenmiş olacak.

Eğer sadece seçtiğiniz ürünlerin stok miktarını güncellemek için seçenekleri belirleyip seçilenleri güncelle butonunu kullanmanız gerekir.

Güncellemeyi yaptıktan sonra stok işlemlerindeki depo durumun raporundan deponuzun son halini kontrol edebilirsiniz.


Category: Education


Tags:

Web tabanlı muhasebe programı , muhasebe yazılımı , ön muhasebe  programı , Web tabanlı muhasebe yazılımı , mobıl uygulamalar , ticari yazılımlar , web tabanlı yazılım , mobile yazılım , web muhasebe programı , muhasebe program , Stok takibi , Stok Programı , stok sayım

Videolar

  Bize Ulaşın | Kullanım Koşulları   © Copyright 2005 - 2012
 Facebook'ta Beğen Twitter'dan Takip Et