DESTEK25 Kasım 2017 Cumartesi Facebook'ta Beğen Twitter'dan Takip Et

Videolar

Firma Tanımlamaları Ve Genel Parametreler


Lila Ticari programı kullanacak personellerinize kullanıcı tanımını yapıp her kullanıcıya firma ve işlem yetkileri vermeniz gerekir. Örneğin merkez firmanızda Mehmet kullanıcı sadece satış yetkisine sahip olabilir ve programda sadece satış yapabilir, aynı zamanda İstanbul 2. şubenizde Nermin kullanıcısı sadece depo işlemlerine yetkili olabilir. Bu şekilde programı kullanacak personellerinize şube ve görev dağılımı yapabilirsiniz.

Yönetici kullanıcı programa giriş yaptığında isterse bütün şubelerin harmanlanmış raporunu alabilir isterse ayrı ayrı rapor alabilir.

Tüm kullanıcıların yaptığı işlemleri ayrı ayrı görüntüleyebilir. Bu yetki sadece yönetici kullanıcıda bulunur.

Program üzerinde yeni bir kullanıcı tanımlamak için sistem menüsünden kullanıcı tanımları ekranına giriyoruz burada yeni ve liste ekranları görünüyor yeni ekranı altından kullanıcının adını ve şifresini belirliyoruz.

Eğer kullanıcıyı yönetici olarak işaretlerseniz progrma üzerinde hiçbir firma ve işlem kısıtlaması olmaz ve bütün işlemlere yetkili olur , yönetici kullanıcı değilde belli bir firmada kısıtlı bir kullanıcı tanımayacaksak yönetici işaretli olmayacak.

Bu şekilde kullanıcımızı kayıt ediyoruz.

Kullanıcı tanımını yaptıktan sonra bu kullanıcıya şube ve işlem yetkisi vermemiz gerekecek

Yetkilendirme yapacağımız ekran yine sistem menüsünde kullanıcı yetkileri ekranı.

Bu ekranda ekranın üst kısmında firma seçiyoruz ve kullanıcı için belirttiğimiz yekilerin hangi firmada geçerli olacağını belirlemiş oluyoruz . bir kullanıcı için birden fazla firmaya yetki vermekte mümkün.

Firmayı belirttikten sonra aşağıdaki listeden hangi ekranlara giriş yetkisinin olacağını seçiyoruz

Örneğin cari işlemlerde sadece tanımlar

Satış işlemlerinde satış faturası ve irsaliyesi.

Sadece bu iki menüde yetki alan kullanıcımız programa giriş yaptığında bu iki menüden başka seçenek göremeyecek. Kullanıcıyla programa girelim evet. Kullanıcımız sadece yetkisi dahilinde işlem yapabilecek.

 

Category: Education

 

Tags:

web tabanlı muhasebe programı , muhasebe yazılımı , ön muhasebe programı , Web tabanlı muhasebe yazılımı , mobıl uygulamalar , ticari yazılımlar , web tabanlı yazılım , mobile yazılım , web muhasebe programı , Kullanıcı Yetkilendirme , Kullanıcı Kısıtlama , Kullanıcı Yetkileri , Yeni Kullanıcı tanımı

 

Videolar

  Bize Ulaşın | Kullanım Koşulları   © Copyright 2005 - 2012
 Facebook'ta Beğen Twitter'dan Takip Et